"Konarski" - wybierz pozytywnie!
28-05-2014

Jaką szkołę wybrać? Gdzie powinienem kontynuować naukę po gimnazjum? Jakie kierunki kształcenia proponują najbliższe szkoły ponadgimnazjalne? I wreszcie … gdzie najlepiej połączę naukę z dobrą zabawą?

Te pytania w ostatnim czasie zadaje sobie chyba każdy gimnazjalista kończący za chwilę klasę trzecią. Chcąc im pomóc dokonać wyboru oraz przybliżyć ofertę edukacyjną, bazę szkoły oraz atmosferę w niej panującą zorganizowane zostały Dni Otwarte Szkoły.

W ciągu dwóch dni 27 i 28 maja bardzo licznie przybywający gimnazjaliści mieli możliwość dokładnego zapoznania się z „Konarskim” – budynkiem, pracowniami, obiektami sportowymi oraz z nauczycielami i uczniami. Tradycyjnie najliczniejszą grupę odwiedzających stanowili uczniowie jędrzejowskich gimnazjów nr 1 i nr 2, ale również na brak odwiedzających spoza Jędrzejowa nie mogliśmy narzekać. W mury szkoły zawitali gimnazjaliści z Mierzwina, Motkowic, Nagłowic, Miąsowej, Boleścic, Oksy, Sędziszowa, Słupi Jędrzejowskiej, Sobkowa a także z Krzelowa.

Każda grupa gości została serdecznie powitana przez Władysława Równickiego dyrektora szkoły, który przedstawił różnorodną ofertę edukacyjną, zaprezentował osiągnięcia szkoły, szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych, a także realizowane projekty oraz programy edukacyjne, których jest u nas bardzo dużo.

Po zapoznaniu się z możliwościami szkoły, gimnazjaliści, pod opieką swoich starszych kolegów, mogli tę świeżo zdobytą wiedzę sprawdzić w praktyce, udając się na prowadzone wówczas lekcje. Poznali w ten sposób sale lekcyjne i pracownie zawodowe, a także niektórych nauczycieli i atmosferę panującą na lekcjach.

Nauczyciele i uczniowie „Konarskiego” przygotowali też stanowiska promujące proponowane kierunki kształcenia, zawody oraz ofertę zajęć pozalekcyjnych. Nie zabrakło konkursów zawodowych, quizów w różnych językach, łamigłówek logicznych i matematycznych oraz pokazów doświadczeń chemicznych i fizycznych.

A jak sami zainteresowani komentowali to wydarzenie? O wrażenia z Dni Otwartych w „Konarskim” zapytaliśmy gimnazjalistów:

- Bardzo podoba mi się to, że o szkole i kierunkach opowiadają sami uczniowie. Fajne są również konkursy i quizy i oczywiście nagrody – Aleksandra z Gimnazjum nr 1 z Jędrzejowa.

- Wizyta w szkole przekonała mnie już na 100%. Wybieram „Konarskiego” - zastanawiam się jeszcze tylko czy wybrać liceum czy technikum. Jestem raczej humanistką i myślałam, że wybiorę klasę humanistyczną, ale bardzo zainteresował mnie kierunek technik organizacji reklamy. Myślę, że będę mogła na nim rozwijać swoje pasje – Patrycja z Sędziszowa.

- Konarski to najlepiej wyposażona szkołą w mieście. Atmosfera jak na pierwszy raz niesamowita. Dni Otwarte świetnie przygotowane – komentuje Kuba z Sobkowa.

- Szkoła bardzo przestronna i nowoczesna – dodaje Sebastian z Miąsowej.

- W tej szkole jest bardzo dużo różnorodnych kierunków i nauczyciele wydają się sympatyczni – dopowiada Ania z Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie.

Turniej sportowy „Majówka z Konarskim”, humanistyczny i przyrodniczy Turniej 1 z 10 oraz Dni Otwarte to działania z kampanii promocyjno-informacyjnej zaplanowanej przez Zespół promocyjny oraz uczniów klasy technik organizacji reklamy. W jej niezwykle sprawną realizację zaangażowali się wszyscy nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły, za co serdecznie podziękowania składa przewodnicząca Zespołu ds. Promocji Elżbieta Grad.

Mamy nadzieję, że tego typu imprezy ułatwią gimnazjalistom podjęcie bardzo ważnej decyzji, dotyczącej ich przyszłości.

„KONARSKI”– wybierz pozytywnie!

• Elżbieta Grad