Salon Maturzystów
16-09-2011

Uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w Kieleckim Salonie Maturzystów Perspektywy 2011, który odbył się na terenie Politechniki Świętokrzyskiej. Uroczystą inaugurację Salonu zaszczycili min. Bożentyna Pałka-Koruba - wojewoda świętokrzyski, Danuta Zakrzewska – dyrektor OKE w Łodzi, Andrzej Sygut – wiceprezydent Kielc.

Maturzyści wyjechali z Salonu z dużą dawką wiedzy o czekającym ich egzaminie dojrzałości, z informacjami o ofercie ponad dwudziestu uczelni, nie tylko kieleckich – także tych największych, publicznych jak Uniwersytet Jagieloński czy Politechnika Krakowska, a także prywatnych szkół wyższych: Akademii Leona Kuźmińskiego, Uczelni Łazarskiego, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, ale także z materiałem do przemyśleń, sugerowanym przez gospodarza i gości Kieleckiego Salonu np.: "Warto studiować. Warto cenić własną (Świętokrzyską) Politechnikę, bo jest już i nadal będzie uczelnią przyszłości”

"Matura jest do zdania! Trzeba być starannym strategiem: ustalić cel, bezzwłocznie podjąć systematyczną pracę, przyjąć do wiadomości, że bez wysiłku nie będzie pozytywnych rezultatów"  – powiedziała min. Bożentyna Pałka–Koruba, wojewoda świętokrzyski.

Nasi uczniowie skorzystali z porad ekspertów z matematyki, języków obcych, fizyki, języka polskiego, biologii i wiedzy o społeczeństwie.

Opiekunami wycieczki byli: B. Terczyńska, M. Wielińska, W. Piasecki, E. Cichoń, M. Białek, R. Wójcik, M. Magiera-Albin, I. Stankiewicz.

• Barbara Terczyńska