Pieszy rajd w Góry Świętokrzyskie
24-06-2014

W dniu 24.06.2014r. szkolny rajd w Góry Świętokrzyskie przebyli uczniowie klasy 1 HR. Opiekunami podczas wycieczki byli nauczyciele: Renata Guździk oraz Iwona Stankiewicz.

Wędrówkę rozpoczęliśmy z przepięknej miejscowości Bodzentyn, jest to miasto położone w województwie świętokrzyskim w powiecie kieleckim. Był własnością biskupów krakowskich. Jest ośrodkiem usługowym i krajoznawczym. Położony u stóp Pasma Klonowskiego nad Psarką.

Trasa, z którą mieli doczynienia uczestnicy prowadziła z Bodzentyna przez Puszczę Jodłową aż do Św. Katarzyny.

Pogoda była idealna na taką wędrówkę, świeciło słońce, humory dopisywały! Wędrując na szczyt wśród lasu składającego się głownie z jodły, buka i sosny, mijali liczne mrowiska. Następnie podążamy terenem po zlikwidowanej kolejce wąskotorowej, która została zbudowana podczas zaboru austriackiego, a służąca do transportu drewna.

Rajd liczył ok. 10 km, pokonaliśmy go zaledwie w ciągu godziny, a to dzięki bardzo krótkim postojom, bo nasi podróżnicy są naprawdę wytrwali! Wędrówka zakończyła się w Św. Katarzynie. Było świetnie!

• Renata Guździk