Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
27-06-2014

Kaganek oświaty jeszcze się pali

choć nauka już zakończona.

Niech ten malutki płomyk przypomina nam,

że wiedza jest doskonale nieskończona.

Chciejmy z niej korzystać i zawsze przy niej trwać,

by do następnej klasy świadectwo promocyjne otrzymać.

Słowami wiersza „Kaganek oświaty” w wykonaniu uczennicy Karoliny Dyksy 27 czerwca rozpoczęliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014.

Wszystkich obecnych serdecznie powitał pan dyrektor Władysław Równicki, kierując do zgromadzonych słowa podsumowujące mijający rok szkolny oraz życzył wszystkim radosnych, beztroskich i słonecznych wakacji.

Podczas uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz wzorowej postawie przez cały rok szkolny osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Każdy z nich otrzymał z rąk pana dyrektora Złoty Medal Ucznia, przyznawany tym uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 5,0. W tym roku byli to: Klaudia Lisowska z klasy 1 lh, Sylwia Czucha, Martyna Fendrych z klasy 1lb, Katarzyna Wieczorek, Sylwia Michałkiewicz z klasy 2leh, Sławomir Segieta z klasy 2 lb, Dariusz Wachowicz z klasy 2e, Adrian Chrzanowski z klasy 2l, Martyna Gorzała z klasy 3 e, Katarzyna Zięba, Martyna Domagała, Piotr Simlat z klasy 3l.

Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy zapracowali na świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Spośród uczniów klas pierwszych wyróżnieni zostali: Klaudia Lisowska, Ilona Maniara, Katarzyna Radomska, Sylwia Czucha, Martyna Fendrych, Renata Blicharska, Ewa Prusicka, Patryk Pisarek, Hubert Grabowski, Sylwia Rozwadowska.

Świadectwa wyróżnieniem z klas drugich otrzymali: Katarzyna Wieczorek, Sylwia Michałkiewicz, Sławomir Segieta, Monika Chrzanowska, Justyna Rozwadowska, Adrian Chrzanowski, Ewelina Nowakowska, Karolina Dyksa, Dariusz Wachowicz.

Świadectwa z wyróżnieniem z klas trzecich otrzymali: Martyna Gorzała, Katarzyna Zięba, Martyna Domagała, Ewa Hatys, Piotr Simlat, Przemysław Cebulski, Mateusz Staroń.

Wyróżniono również osoby za wzorową frekwencję. Pani vc-e dyrektor Ewa Kosińska wręczyła dyplomy następującym uczniom: Karolinie Gancarskiej z klasy 1 lh, Sylwii Michałkiewicz z klasy 2 leh, Albertowi Trzcińskiemu z klasy 2i, Karolina Dyksie, Beacie Ganczarek z klasy 2 e, Monice Gajos, Mateuszowi Staroniowi, Piotrowi Simlatowi z klasy 3l.

W imieniu uczniów naszej szkoły głos zabrała Karolina Dyksa uczennica 2 klasy technikum. W swojej krótkiej wypowiedzi podziękowała dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi za organizację, kształcenie i opiekę w minionym roku szkolnym.

Pan dyrektor podziękował panu Grzegorzowi Leśniewskiemu za dziesięcioletni okres pobytu w naszej szkole, a gromkie brawa wszystkich zgromadzonych wyraziły uznanie dla jego wspaniałej i odpowiedzialnej pracy.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie zaprezentowali się w wiązance słowno-muzycznej pt. „Wakacyjna podróż po Polsce”.

Uroczystość prowadzili uczniowie: Aleksandra Tompolska z klasy 1 lem i Dariusz Wachowicz z klasy 2e, a nad jej przebiegiem czuwała pani Paulina Haja, pani Jolanta Tompolska i pani Anna Białek-Wątor.

• Anna Białek-Wątor, Jolanta Tompolska, Paulina Haja