Impreza walentynkowo - karnawałowa
10-02-2012

Ostatni dzień przed feriami uczniowie Konarskiego spędzili nietypowo i w iście karnawałowej atmosferze. A to za przyczyną zainicjowanej przez pana Dyrektora imprezy, który mając na względzie potrzeby młodzieży, dobrze wie, że ta musi mieć możliwość się wyszaleć i zachować równowagę między nauką i zabawą. Organizatorzy tj. Szkolny Zespół Muzyczny i Samorząd Uczniowski zadbali o bogaty program. Przede wszystkim impreza miała charakter koncertu, wystąpiło więc wiele znakomitych zespołów muzycznych oraz soliści, ale nie zabrakło również form kabaretowych.

Jako pierwszy wykonawca wystąpił zespół „Pictures” w składzie: Martyna Kowal z kl.1lb- wokal, Tomasz Seweryn z kl.4i - gitara, Łukasz Marcinkowski z kl.2lb - gitara basowa i Tomasz Gredka z kl. 2lb - perkusja. W rytmy dance wprowadziła wszystkich Małgorzata Cebulska z kl.2 lb piosenkami: "Kanikuły”, „Biełyje Rozy”, „Lambada” i „Co mi Panie dasz", a Magdalena Żołędzka oczarowała publiczność swoim cudownym głosem wykonując utwory: „A night like this" i „Malowany dzbanek".

Następnie znany i lubiany kabaret „Desperaci” czyli Dawid Łataś, Adrian Fiutek i Damian Kozakowski z kl.2i oraz Krzysztof Snoch z kl.2lh, przedstawili skecze pt. „Prezent walentynkowy", „Nauka tańca” i „Randka w ciemno”. Romantyczną aurę za pomocą swej czarodziejskiej gry na saksofonie stworzył Norbert Cichy z kl. 1lp. A kiedy na scenie pojawił się discopolowiec Piotr Kałka, wszyscy poderwali się do tańca.

Przygotowaliśmy także coś dla wielbicieli punk rocka w postaci zespołu o mocnym brzmieniu i ciekawej nazwie „Caradhnes, stanowią go: Karolina Gądek – wokal, Klaudia Kwiecińska - gitara elektryczna, Szymon Ciepluch - gitara elektryczna, Arkadiusz Szałowski - gitara basowa i Krzysztof Snoch – perkusja.

Jako, że Walentynki tuż, tuż... musieliśmy poruszyć temat związków miłosnych. Relacje damsko-męskie w sposób satyryczny i groteskowy zaprezentowały scenki pt. „Dama na wieży”, „Ochmistrz- pan pozna panią”, „Rysiek się oświadcza” i „Uwaga na amory”- w role aktorów wcielili się Karina Lipińska, Karolina Kumorek, Edyta Pietrzyk i Gabriel Kowalczyk z kl.1e oraz Monika Lis kl.1 llh, Dawid Wolski i Maciej Małek z kl.1h.

Znany już nie tylko w Jędrzejowie Radosław Suliga wykonał na syntezatorze utwory w stylu trance disco: Kreska -„Refleksja nad zauroczeniem", Dj Tiesto – „Adagio for strings”, Culture club – „Carma Cameleon” (wokal), Nazir – „ Powiedz mi” ( wokal).

Na naszą imprezę przyjęli zaproszenie także absolwenci i przyjaciele szkoły: Robert Cichy – wokalista, Bartłomiej Piasecki - gitarzysta oraz zespół MP2, który tworzą pan Marcin Terczyński i pan Piotr Borowiecki. Wykonawcy porwali do tańca nie tylko uczniów, ale też profesorów.

Wszyscy bawili się wspaniale i w radosnym nastroju rozpoczęli upragniony czas ferii. Konferansjerzy - Anna Kasza i Norbert Cieślak z żalem pożegnali sympatyczną publiczność i zapowiedzieli odbycie się podobnej imprezy niebawem, bo przecież oprócz dobrej zabawy jest ona okazją do promowania talentów naszych uczniów.

Zdjęcia: Adrianna Ziembińska kl.1le

• Izabela Fatyga-Lato