Konkursy i Olimpiady

Lekcja o Funduszach Europejskich 2
30-10-2012

Konkurs "Lekcja o Funduszach Europejskich 2" jest drugą edycją kampanii promującej Program Rozwój Polski Wschodniej i kierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Polsce Wschodniej.

Nauczyciele, którzy zgłosili się do konkursu, mieli za zadanie przeprowadzenie lekcji z uczniami w oparciu o scenariusz lekcyjny z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych, które otrzymali od organizatora konkursu. Lekcje o funduszach europejskich w naszej szkole przeprowadzono w październiku 2012 roku w klasach: 3lb, 3lhe, 3lp, 3ls, 2lh, 2l na lekcjach podstaw przedsiębiorczości.

Głównym celem przeprowadzonych lekcji było rozpowszechnianie wiedzy na temat wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej i zmian jakie dzięki nim zaszły, zwłaszcza dzięki realizacji projektów programu Rozwój Polski Wschodniej.

• Paulina Haja