Konkursy i Olimpiady

III Powiatowy Przegląd Artystyczny Szkół Ponadgimnazjalnych
22-10-2010

W dniu 22 października w Muzeum im. Przypkowskich odbył się III Powiatowy Przegląd Artystyczny Szkół Ponadgimnazjalnych w kategoriach: Piosenka i Taniec zorganizowany przez Starostwo Powiatowe.

W przeglądzie wzięło udział 6 szkół z Jędrzejowa, Sędziszowa i Małogoszcza. Młodzi artyści zmagali się w konkurencjach wokalnych i tanecznych. Poziom prezentacji okazał się bardzo wysoki.

Z naszej szkoły do konkursu zgłoszonych było 3 wokalistów: Kasia Ira z utworem „Wielka woda” z rep. Maryli Rodowicz, Małgorzata Cebulska zaśpiewała piosenkę „Co mi Panie dasz” z rep. Bajm, a Radek Suliga prezentował własną interpretację bluesa zespołu Dżem „Sen o Victorii”.

W kategorii taniec zaprezentowały się dziewczęta: Paulina Patyna w tańcu współczesnym do muzyki Leonarda Cohena i Tamara Stępień również w tańcu współczesnym. Podczas prezentacji na widowni naszym wykonawcom dopingowała grupa uczniów z naszej szkoły.

Jury po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce w kategorii solistów zajęła Sylwia Gajek reprezentantka LO z Małgoszczy. Nasze reprezentantki wyśpiewały: Małgorzata Cebulska II, a Kasia Ira III miejsce. Wśród zespołów muzycznych I miejsce zajęli reprezentanci I LO z Jędrzejowa. Umiejętności naszych młodych tancerek także zostały docenione. Tamara Stępień zajęła I a Paulina Patyna II miejsce. Uczestnicy oprócz dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Laureaci przeglądu mają uświetnić swoimi występami „Uroczystość wręczenia GRYFÓW”.

• Grzegorz Leśniewski, Iwona Stankiewicz