Święto Edukacji Narodowej
15-10-2008

W tym roku obchody Dnia Edukacji w naszej szkole miały wiele barw i odbywały się na różnych płaszczyznach. Zapoczątkował je udział pana dyrektora Władysława Równickiego w gali wręczenia Nagród Ministra Edukacji Narodowej dn. 14 października w Warszawie, gdzie pan dyrektor wystąpił w gronie nagrodzonych. A już następnego dnia grupa naszych nauczycieli wraz z dyrekcją i przedstawicielami uczniów udała się do Muzeum im. Przypkowskich, by tam uczestniczyć w powiatowych obchodach tego jakże wyjątkowego święta. Podczas części oficjalnej zostały wręczone odznaczenia i nagrody wielu pedagogom.

Wśród nich znaleźli się także nauczyciele naszej szkoły. Pani Józefa Leszcz otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej, natomiast Nagrodę Starosty Jędrzejowskiego wręczono pani dyrektor Elżbiecie Grad i pani Iwonie Stankiewicz. Reprezentacja naszych uczniów złożyła wszystkim pracownikom szkół powiatu jędrzejowskiego życzenia, a na ręce pana Janusza Stankiewicza- Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie, wiązankę kwiatów.

Po uroczystościach powiatowych przyszedł czas na naszą szkolną, kameralną imprezę. Padło na niej wiele ciepłych słów do nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Ich autorami byli: pan dyrektor Władysław Równicki, przedstawiciele Rady Rodziców, przewodnicząca Ogniska ZNP - pani Bożena Smorąg i oczywiście uczniowie. Tego dnia zostali docenieni za swoją pracę Nagrodami Dyrektora: Barbara Błaszkiewicz, Wioletta Bugajska, Maria Kot, Ewa Kosińska, Grzegorz Leśniewski, Aldona Nawrot, Anna Ostrowska, Włodzimierz Piasecki, Dorota Paw, Grzegorz Ryński, Bożena Smorąg, Artur Śliz, Barbara Terczyńska, Krystyna Władyka, Agnieszka Malec, Bartosz Grudzień, Marcin Bielecki, Renata Guździk, Grażyna Nawrot, Andrzej Szaleniec, Jarosław Lniak, Maria Gul, Jacek Pańtak, Elżbieta Gocał, Danuta Majewska, Grażyna Równicka, Roman Bukowski.

Społeczność uczniowska też chciała wyróżnić na swój sposób wyjątkowych pedagogów i w tym celu zorganizowała konkurs na Belfra szkoły. Najlepszymi okazali się: I miejsce - p. Magdalena Prusicka, II - p. Sabina Chechelska, III - p. Marcin Białek i p. Kamil Wiśniewski, a wyróżnienie zdobył p. Andrzej Fendrych.

Nie zabrakło również smutnych i wzruszających momentów, w których nastąpiło pożegnanie zasłużonych emerytów: p. Barbary Banasińskiej, p. Alicji Lentner, p. Moniki Sordyl, p. Anny Wrony, p. Jolanty Bartkiewicz, p. Marianny Jaskólskiej i p. Anny Blicharskiej.

Jednak atmosferę rozweseliła grupa chłopców, którzy wcielając się w bohaterów Ferdydurke Witolda Gombrowicza, przedstawili podsyconą humorem, lekcję języka polskiego. W cudowny nastrój wprowadziły także piosenki wykonane przez członków Szkolnego Zespołu Muzycznego. Uwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie przez uczestników szlagierowego 100 lat, podczas którego Samorząd Uczniowski wręczył Dyrekcji kwiaty, a nauczycielom i innym pracownikom szkoły słodycze.

• Izabela Fatyga-Lato