Konkursy i Olimpiady

XXXIV Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Regionalnej
26-10-2011

26 października 2011 roku w Jędrzejowskim Centrum Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Regionalnej. Celem konkursu jest: popularyzacja literatury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości pisarzy regionu świętokrzyskiego, kultywowanie i propagowanie piękna mowy ojczystej i gwary regionalnej, integracja środowiska twórców słowa pisanego, wydawców oraz uczestników ruchu recytatorsko-teatralnego. Organizatorem konkursu jest Starachowickie Centrum Kultury przy współudziale Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Starachowice, Starosta Starachowicki, Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W etapie powiatowym wzięło udział aż czworo uczniów z naszej szkoły: Monika Lis z klasy 1lh, Joanna Kotarowska z klasy 1lh, Sylwia Wójcik z klasy 2lh oraz Łukasz Gądek z klasy 3lh.

Z ogromną radością informujemy, iż Monika Lis znalazła się w gronie trzech laureatów i przeszła do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 3 listopada 2011 roku o godzinie 10 00 w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. Gratulujemy Monice i trzymamy kciuki!!!

Jury ogłasza werdykt

Uczestnicy konkursu