Dzień Astronomii w naszej szkole
13-11-2012

W mobilnym Planetarium Supernowa odbyły się lekcje astronomii. Uczniowie przenieśli się w wirtualną podróż po północnym niebie. Dzięki temu nauczyli się rozpoznawać gwiazdozbiory i zobaczyli jak były one widziane przez naszych przodków.

Uczniowie odbyli również podróż przed Układ Słoneczny, aż do najdalszych zakątków Wszechświata.

Młodzież dowiedziała się, jak skonstruowany jest teleskop, jak działa to urządzenie oraz obserwowali efekty jego pracy- zdjęcia odległych galaktyk.

Seans w kopule mobilnego Planetarium urozmaicił tradycyjne lekcje astronomii. Uczniowie podziwiali różne rodzaje galaktyk we Wszechświecie oraz urządzenia techniczne, dzięki którym mogli obserwować astronomiczne obiekty Mlecznej Drogi.

• Krystyna Pazera