Konkursy i Olimpiady

"Młodzież zapobiega pożarom"
15-04-2013

15 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W turnieju udział wzięli zwycięzcy eliminacji gminnych w kategoriach szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Wyniki eliminacji powiatowych - szkoły ponadgimnazjalne:

I. Patryk Greń z ZSP nr 1 w Jędrzejowie

II. Agata Flak z LO w Jędrzejowie

III. Michał Napora z LO w Wodzisławiu.

Testy i pytania na konkurs przygotował mł. kpt. Krzysztof Piątek z KP PSP w Jędrzejowie.

Za zajęcie pierwszych miejsc wręczono puchary starosty jędrzejowskiego, komendanta powiatowego PSP w Jędrzejowie, prezesa ZOP ZOSP RP w Jędrzejowie.

Laureaci pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymali nagrody ufundowane przez starostę jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jędrzejowie, a wszyscy pozostali uczestnicy – nagrody pocieszenia.

W trakcie turnieju Komendant Powiatowy PSP w Jędrzejowie st. bryg. Tomasz Witecki zorganizował pokaz sprzętu strażackiego będącego w dyspozycji komendy.

26 kwietnia 2013 roku odbędą się eliminację wojewódzkie. Nasz powiat będzie reprezentował nasz uczeń Patryk Greń z klasy 3L.

• Teresa Segieta