Lekcje otwarte w Salonie Kreatywnych Szkół i Placówek
27-03-2013

27 marca 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie w ramach Salonu Kreatywnych Szkół i Placówek odbyły się lekcje otwarte z wykorzystaniem środków multimedialnych w zawodach technik hotelarstwa i technik logistyk. Zgromadzonych gości powitał dyrektor szkoły pan Władysław Równicki, przedstawiając założenia Salonu i sposób uczestnictwa szkoły.

Zajęcia prowadzili Marcin Białek i Bartosz Grudzień, nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Tematyka zajęć w zawodzie technik hotelarstwa obejmowała praktyczną obsługę gościa hotelowego podczas procesu rezerwacji. Na zajęciach zostało wykorzystane oprogramowanie hotelowe oraz przeprowadzono scenki pokazowe w trakcie, których uczniowie wcielali się w rolę recepcjonisty i gościa hotelowego symulując proces rezerwacji usług.

Natomiast w zawodzie technik logistyk lekcja dotyczyła elementów organizacji przewozu. Zadaniem uczniów było obliczenie kosztów przewozu i czasu pracy kierowcy stosując się do aktualnych przepisów. Na lekcji uczniowie dzięki wykorzystaniu tablicy multimedialnej i dostępu do Internetu wykonywali zadania transportowe. Atrakcyjność lekcji podniesiona była również poprzez wykorzystanie filmów dydaktycznych i prezentacji multimedialnej.

Po zajęciach prowadzący dokonali podsumowania lekcji oraz została omówiona rola multimediów w kształceniu zawodowym.

W zajęciach uczestniczyli zaproszeni goście: pan Stanisław Nawrot Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych, pan Władysław Równicki dyrektor ZSP nr 1, pani Elżbieta Grad wicedyrektor ZSP nr 1, pan Marcin Bielecki Kierownik kształcenia praktycznego, nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 im. S. Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie oraz nauczyciele z ZSP nr 1.

• Bartosz Grudzień, Marcin Białek