Konkursy i Olimpiady

Konkurs z okazji Dnia Statystyki Polskiej
09-03-2013

9 marca 2009 roku po raz pierwszy obchodzony był Dzień Statystyki Polskiej. Święto ustanowione zostało dla uczczenia rocznicy debaty Sejmu Czteroletniego w 1789 r. nad przeprowadzeniem pierwszego ogólnokrajowego spisu ludności i domów.

Z tej okazji Urząd Statystyczny w Kielcach i Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach wspólnie zorganizowali w dniu 9 marcu 2013 r. konkurs z wiedzy o statystyce publicznej. Uczestniczyło w nim ponad 40 uczniów z 14 szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu świętokrzyskiego. W konkursie wzięli również udział uczniowie z naszej szkoły: Justyna Bakalarz, Martyna Hencel oraz Dariusz Wachowicz z pierwszej klasy technikum ekonomicznego.

Uczeń Dariusz Wachowicz zajął piąte miejsce.

• Anna Białek-Wątor