Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
26-02-2013

W dniu 26 lutego 2013 r. odbyła się XV Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę.

Z naszej szkoły uczestniczyło 197 uczniów pod opieką wychowawców i katechetów: kl.3lb - p.Sabina Chechelska, kl.3lhe - p.Izabela Fatyga Lato, kl.3lp - p. Anastazja Kośmider, kl.3ls - p. Elżbieta Cichoń, kl.4e - p. Anna Kempińska, kl.4h - p. Renata Guździk, kl.4i - p.Tomasz Chruściel, kl. 4l - p.Karina Trzcina. Uczniowie wzięli udział w Eucharystii pod przewodnictwem ks. Biskupa Kazimierza Gurdy, w Drodze Krzyżowej, która odbyła się na Wałach Jasnogórskich, a także w adoracji w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

W tym dniu była z nami pani wicedyrektor Ewa Kosińska. Organizatorami pielgrzymki byli katecheci: ks. Tomasz Prędotka i p. Agnieszka Bugajska.

Przedstawiciele uczniów z klasy 3Lp i 4L nieśli Krzyż w czasie Drogi Krzyżowej.

Dziękuję za trud pielgrzymi wszystkim obecnym.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska