Obchody Dnia św. Walentego
14-02-2013

Miłość to najsilniejsze ze wszystkich uczuć i ważne w każdym etapie życia, jednak najwięcej emocji wywołuje u młodych ludzi. Dlatego też Samorząd Uczniowski naszej szkoły zapragnął szczególnie uczcić to święto. Zadbał o oprawę całego dnia, umilając przerwy między lekcjami romantyczną muzyką, zorganizował pocztę walentynką oraz przygotował program okolicznościowy dla całej społeczności uczniowskiej.

Prowadzący imprezę - Martyna Baranek - przewodnicząca szkoły i Dawid Łataś - zastępca, przedstawili zebranym historię pierwszej "walentynki", następnie zapowiedzieli znaną już szkolną wokalistkę - Małgorzatę Cebulską, która wykonała piosenkę pt. „Tak bardzo się starałem”.

Niesamowite wrażenie na przybyłych wywołał innowacyjny „taniec rajstopowy” dziewczyn z kl. 3lb, a skecz kabaretowy Moniki Lis i Krzysztofa Snocha zatytułowany „Drzwi” przysporzył publiczności wiele śmiechu. Największym zaskoczeniem okazała się Martyna Baranek, która dopiero teraz odkryła swój talent sportowo-artystyczny, pokazując jak bardzo trzeba się nagimnastykować, aby zdobyć tę ukochaną osobę. Natomiast męskie starania o drugą połowę zaprezentowali uczniowie z kl. 4h. Nie obyło się bez gościa specjalnego w postaci naszego absolwenta Łukasza Gądka, który wygłosił monolog na temat różnic między kobietami a mężczyznami.

Miła atmosfera utrzymywała się do końca dnia, a wszyscy samotni, którzy nie otrzymali walentynki od szkolnego listonosza, mogli osłodzić sobie to święto słodkościami ze stoiska obsługiwanego przez sekcję kiermaszów ciast Samorządu Uczniowskiego.

• Izabela Fatyga-Lato