Bal studniówkowy klas technikalnych
12-01-2013

Noc z 12 na 13 stycznia na zawsze pozostanie w pamięci uczniów klas czwartych Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. Odbył się wtedy pierwszy, wielki bal w ich życiu.

Prowadzący bal studniówkowy: Karolina Rutkowska i Bartłomiej Kubat powitali wszystkich przybyłych gości do „Potockiego Dworu”: pana Mirosława Pawlaka – posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, pana Stanisława Nawrota – Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie, pana Mariana Wnuka – członka Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego, dyrekcję szkoły: pana Władysława Równickiego i panią Ewę Kosińską, wychowawców klas: panią Renatę Guździk – wychowawczyni klasy hotelarskiej, panią Annę Krempińską – wychowawczyni klasy ekonomicznej, pana Bartosza Grudnia – wychowawcę klasy logistycznej, pana Tomasza Chruściela – wychowawcę klasy informatycznej, grono pedagogiczne, rodziców oraz koleżanki i kolegów z osobami towarzyszącymi.

W swym przemówieniu pan Dyrektor życzył przyszłym maturzystom pomyślności na egzaminie maturalnym oraz udanej zabawy do białego rana. Głos zabrali również zaproszeni goście: pan Mirosław Pawlak – poseł na Sejm RP, pan Stanisław Nawrot - naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie, pan Marian Wnuk - członek Zarządu Powiatu w Jędrzejowie. W swych przemówieniach skierowali wiele ciepłych słów do abiturientów i życzyli wspaniałej zabawy. Podziękowania i zaproszenie do zabawy skierowała również pani Małgorzata Nowak – przedstawicielka Rady Rodziców. Młodzież w dowód wdzięczności wręczyła kwiaty zaproszonym gościom.

W podniosłą atmosferę poloneza wprowadziły nas słowa Adama Mickiewicza:

...” Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,

i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi...”

Poloneza poprowadził pan dyrektor Władysław Równicki wraz z uczennicą Anitą Juszczyk.

Wiedli uczniów klas: 4 E i 4 L.

Na czele drugiej tury stanęła pani dyrektor Ewa Kosińska w towarzystwie ucznia Konrada Niechciała prowadząc klasy 4H i 4 I.

O godzinie 22 odbył się konkurs na Miss i Mistera Studniówki oraz część artystyczna w wykonaniu Radosława Suligi i uczniów klasy hotelarskiej.

Radek zagrał na akordeonie dwa utwory: „Czardasza – Victorio Monti” oraz wiązankę francuskich melodii. Uczniowie klasy 4H zaprezentowali się w skeczu pt.”Lekcje w krzywym zwierciadle” oraz chłopcy w składzie: Rafał Zygan, Dominik Milejski, Michał Laprus i Bartłomiej Kubat w skeczu pt. „Freestyler”.

Jury konkursowe w składzie: pan Dyrektor Władysław Równicki, pan Marcin Bielecki, pan Marek Pułka (jury męskie) oraz pani wicedyrektor Ewa Kosińska, pani Karina Trzcina, pani Joanna Widomska (jury damskie) wytypowało 8 dziewczyn i 8 chłopców, na których każdy mógł oddać swój głos.

Oto wyniki konkursu na Miss i Mistera Studniówki 2013:

Miss Studniówki – Martyna Zyguła z klasy 4H

I wicemiss - Marzena Błaszkiewicz z klasy 4E

II wicemiss - Marta Mróz z klasy 4L

Mister Studniówki – Rafał Zygan z klasy 4H

I wicemister - Janusz Bik z klasy 4E

II wicemister - Damian Sęk z klasy 4L

Tradycyjnie o północy były kwiaty, życzenia i podziękowania dla wychowawców, wiele ciepłych słów, wzruszających chwil i wspólna zabawa.

Studniówka była fantastyczna i zabawa trwała niemal do białego rana.

Uczniowie i goście doskonale się bawili i jesteśmy pewni, że uczniowie zapamiętają ten bal do końca życia, jako początek drogi ku dorosłości.

Po wspaniałej nocy wróciliśmy do domu ze świadomością, iż do matury pozostało już tylko tradycyjne 99 dni...

• Renata Guździk