Konkursy i Olimpiady

Międzyszkolny Konkurs Poetycki
14-12-2012

Wszystko jest poezją, każdy jest poetą- jednak nie każdy potrafi tak trafnie ubrać w słowa swe uczucia i refleksje jak to czynią nasze szkolne poetki, których twórczość została doceniona przez jury I Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Łukasza Uniejewskiego. Uroczystość finałowa miała miejsce 14 grudnia 2012r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie i została uświetniona wykładem dr hab. Janusza Detki z UJK, który przybliżył zgromadzonym kierunki w polskiej poezji, m.in. twórczość noblistki Wisławy Szymborskiej.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: dla szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Wiersze oceniała niezależna komisja w składzie: p. Halina Łuszcz - wieloletnia nauczycielka - polonistka w I LO we Włoszczowie, p. Justyna Kowalska - kierownik Biblioteki Pedagogicznej we Włoszczowie, p. Tadeusz Stolarski - długoletni dyrektor liceum, p. Dariusz Kaźmierczak oraz p. Zbigniew Leoniak - twórcy zrzeszeni w Związku Literatów Polskich. Ogłoszenie wyników odbyło się w lirycznej atmosferze przy świecach i poezji śpiewanej.

Nasza uczennica Magdalena Żołędzka z kl. 2lb została laureatką I miejsca, natomiast Iwona Napora i Anna Suska z kl. 3lhe zdobyły wyróżnienie. Dziewczyny otrzymały cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Izabela Fatyga-Lato