XII Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w "Reju"
07-12-2012

W dniu 7 grudnia 2012r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XII Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora I L.O. im. M. Reja w Jędrzejowie, którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie.

Turniej rozgrywany był w otoczce miłego klimatu zimy za oknem, towarzystwa pięknych śnieżynek oraz pełnej publiczności. Walka była bardzo zacięta, ale każda z drużyn wykazała postawę fair play i Turniej odbywał się bez większych mankamentów na parkiecie, a nad tymi małymi czuwał arbiter, który prowadził rozgrywki, doświadczony zawodnik Naprzodu Jędrzejów - Łukasz Olszewski.

Do rozgrywek przystąpiły trzy szkoły z naszego miasta: I LO, ZSP Nr 1 i ZSP Nr 2. Gospodarze zawodów wystawili dwie drużyny A i B.

Przyjęto system każdy z każdym, a oto wyniki poszczególnych spotkań:

1. LO drużyna B - ZSP Nr 1 - 0 : 2
  2. LO drużyna A - ZSP Nr 2 - 3 : 2
  3. LO drużyna B - ZSP Nr 2 - 2 : 3
  4. ZSP Nr 1 - LO drużyna A - 1 : 4
  5. ZSP 2 - ZSP Nr 1 - 2 : 3
  6. LO drużyna A - LO drużyna B - 5 : 1

Ponadto "boisko" wyłoniło indywidualnych zwycięzców, gdzie:

Najlepszym zawodnikiem Turnieju okrzyknięto Łukasza Fendrycha z naszej szkoły!

Bramkarzem turnieju został Michał Nawrot, a królem strzelców Jacek Zygan - obaj zawodnicy LO drużyna A.

• Andrzej Fendrych