To już 10 Rajd Szlakiem ks. Stanisława Konarskiego!
22-09-2011

22 września uczniowie ZSP nr 1 w Jędrzejowie już po raz 10 wyruszyli w pieszą wędrówkę szlakiem im. ks. Konarskiego. Jak corocznie w rajdzie wzięli udział pierwszoklasiści, dla których jest to wspaniała okazja do integrowania się nie tylko między sobą, ale też z wychowawcami i nauczycielami. W tym roku na trasę wymaszerowało wyjątkowo dużo „Konarszczaków”, bo aż 259 pod czujną opieką 21 nauczycieli i 2 pielęgniarek. Pogoda dopisała, humory też. Nawet strome podejścia pod górę Czubatkę nie okazały się dużym wysiłkiem. Malownicza trasa, wytyczona pomiędzy Bolminem, a Żarczycami, rzeka Łososina – Wierna Rzeka Żeromskiego, przemierzane kompleksy leśne stanowiły wspaniałą okazję do podziwiania krainy dzieciństwa naszego Patrona.

Zwieńczeniem jubileuszowego rajdu były konkursy przygotowane i prowadzone przez Samorząd Uczniowski. W jednym z nich wyłonione zostały klasy, które wyróżniały się szczególnie na szlaku i przygotowały najładniejszy proporzec rajdowy. Zwyciężyła w tej kategorii klasa 1E, chociaż każda z klas wykazała się świetnym przygotowaniem. Natomiast w konkursie Wiedzy o Patronie jury, na czele którego zasiadał pan dyrektor Władysław Równicki - wyłoniło dwóch zwycięzców – klasę 1lh i.

Posileni kiełbaską z grilla, smakowicie przypieczoną przez starszych kolegów z sekcji gospodarczej uczniowie szczęśliwie powrócili do domów. Do zobaczenia na szlaku za rok.

• Ewa Kosińska