Stawiam na swoją przyszłość
16-05-2012

Projekt realizowany jest w naszej szkole przez Dom Doradztwa Biznesowego MM w Kielcach w porozumieniu ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego pełniącym rolę Instytucji wdrażającej projekt.

16 maja odbyły się prelekcje w klasach objętych projektem, są to klasy prowadzące kształcenie zawodowe: 2e,3e,2h,3h,2l,3l,2i,3i.

Potrzeba realizacji projektu podyktowana jest coraz większymi problemami okresu dojrzewania wśród młodzieży, które stanowią różnego rodzaju zaburzenia rozwoju, uzależnień, marginalizacji społecznej. Jeśli młodzież w odpowiednim momencie nie otrzyma pomocy psychologicznej jest zagrożona wejściem w kontakt z używkami i środkami psychoaktywnymi. Skutkiem tego może być marginalizacja społeczna, co za tym idzie wykluczenie z rynku pracy.

Celem projektu jest uzyskanie wsparcia psychologicznego, doradztwa zawodowego, a także podstaw przedsiębiorczości oraz praktyk zawodowych przez uczniów. Będą oni mogli skorzystać z następujących form wsparcia:

• Warsztatów psychologicznych mających za zadanie dostarczyć umiejętności rozwiązywania trudnych sytuacji w szkole, w rodzinie i wśród rówieśników.
  • Doradztwa zawodowego które swym zakresem obejmuje planowanie przyszłej kariery zawodowej. Uczniowie poznają obecne trendy rynku pracy, oferty szkół i wyższych uczelni.
  • Szkoleń z podstaw przedsiębiorczości oraz praktyk zawodowych, w tym z tworzenia planów finansowych, biznesplanów, rejestracji własnej działalności gospodarczej, a także będzie kilka spotkań z pracodawcami którzy zaprezentują zasady funkcjonowania własnej firmy.

10% uczestników projektu będzie miało możliwość odbycia praktyk w wyznaczonych firmach.

Koordynatorami projektu w naszej szkole są: B. Terczyńska i M. Wielińska.

• Barbara Terczyńska, Małgorzata Wielińska