Konkursy i Olimpiady

Międzyklasowy konkurs o Reju i Kochanowskim
03-04-2012

Proszę, niech ze mną zaraz me rymy nie giną,

Ale kiedy ja umrę, ony niechaj słyną!

J. Kochanowski, "Ku Muzom"

W myśl słów poety uczniowie klasy Ie, Ih i Ii przez ostatnie tygodnie zgłębiali swoją wiedzę na temat życia i twórczości Jana Kochanowskiego i Mikołaja Reja.

By uczcić Międzynarodowy Dzień Pisarza, uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne, plakaty, tablice itp. prace przedstawiające dokonania pisarzy renesansu. Zwieńczeniem ich przygotowań był pokaz wybranych prac oraz międzyklasowy konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego i Mikołaja Reja, który odbył się 3 kwietnia 2012r.

Uczniowie klasy Ie i Ii wykazali się największą wiedzę na zadany temat, zajmując miejsce pierwsze.

• Karina Trzcina