Konkursy i Olimpiady

I Miejsce w finale Konkursu Krajoznawczego
28-03-2012

Dwie uczennice z naszej szkoły: Magdalena Tutaj z klasy 3 le i Martyna Kowal z klasy 1 lb wygrały wyjazd do Brukseli zajmując I miejsce w finale wojewódzkim Konkursu Krajoznawczego o Regionie Świętokrzyskim.

Sponsorem głównej nagrody jest Jacek Włosowicz – Poseł RP do Parlamentu Europejskiego.

Organizatorem konkursu jest III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Kielcach.

Celem konkursu jest rozwinięcie zainteresowań Ziemią Świętokrzyską, jej tradycjami, kulturą, zabytkami, walorami turystycznymi i krajobrazowymi oraz kształtowanie wrażliwości ekologicznej.,/p>

Konkurs składał się z dwóch części. Eliminacje miały formę testu, składającego się z 40 pytań. Do finału weszło 5 drużyn reprezentujących szkoły z województwa świętokrzyskiego, które uzyskały w eliminacjach największą liczbę punktów:

1. III LO im. C.K. Norwida w Kielcach - 34 pkt,
  2. ZSP Nr 1 im. ks.St. Konarskiego w Jędrzejowie - 32 pkt,
  3. Zespół Szkół Technikum Obsługi Turystycznej w Bałtowie – 31 pkt,
  4. VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach - 30 pkt,
  5. Zespół Szkół im. St. Staszica w Staszowie - 28 pkt.

W finale 2-osobowe drużyny odpowiadały na pytania dotyczące znajomości województwa świętokrzyskiego w zakresie: kultury, historii, zabytków, ochrony przyrody, turystyki oraz zagadnień ekologicznych, jak też rozpoznawały na slajdach rośliny, zwierzęta, panoramy, góry i zabytki. Uczennice naszej szkoły wykazały się znakomitą wiedzą o regionie świętokrzyskim ... były najlepsze!

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Renata Guździk