Dzień Przedsiębiorczości bez tajemnic
22-03-2013

"Słowo przedsiębiorczość oznacza wyraźny sygnał, że idziemy do przodu przed siebie, zmierzamy w określonym kierunku, a więc uczymy się działania ze spojrzeniem w przyszłość, działania na rzecz siebie samego i wszystkich, z którymi jest nam po drodze, uczymy się odwagi, optymizmu, bez których nie idzie się do przodu".

Słowa Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP wypowiedziane w styczniu podczas Gali Przedsiębiorczości w Warszawie zwieńczającej projekt "Dzień Przedsiębiorczości" stały się zachętą przystąpienia po raz kolejny młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego do ogólnopolskiej akcji promującej przedsiębiorczość. Projekt organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP i ma na celu umożliwienie uczniom poznania specyfiki wybranego przez nich zawodu, zdobycie wiedzy na temat kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonania danej profesji i zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

W tym roku projekt realizowano 22 marca 2012 roku. Uczniowie ZSP nr 1 odbywali praktyki w ponad 160 instytucjach administracji państwowej i firmach prywatnych między innymi w Starostwie Powiatowym, Urzędzie Miejskim, przedszkolach, aptekach, Urzędzie Skarbowym, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Komendzie Policji, uzdrowisku "Malinowy Zdrój" w Solcu-Zdroju, Zakładzie Karnym w Pińczowie, w redakcji gazety "Echo Dnia", Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Centrum Kształcenia Praktycznego. Największą popularnością wśród uczniów "logistyków" cieszyła się firma Quickpack Polska Sp. z o.o. która przyjęła około 90 osób.

Koordynatorami projektu w szkole były: Barbara Terczyńska, Jolanta Topolska, Monika Poświat, Paulina Haja.

• Paulina Haja