Konkursy i Olimpiady

Konkurs recytatorski „Strofy o ojczyźnie”
15-03-2012

Z ogromną radością informujemy, iż druhna Monika Lis z klasy 1lh znalazła się w gronie wyróżnionych w wojewódzkim etapie konkursu recytatorskiego „Strofy o ojczyźnie” w kategorii szkoły ponadgimnazjalne zorganizowanym przez ZHP Chorągiew Kielecką im. Stefana Żeromskiego, Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty oraz Dom Środowisk Twórczych Pałacyk T. Zielińskiego w Kielcach, który odbył się 15 marca 2012 roku w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Mottem tegorocznego konkursu były słowa piosenki śpiewanej przez Jonasza Koftę „Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście..."

Celem konkursu było:

• Wspieranie oraz promocja twórczości artystycznej dzieci i młodzieży.
  • Prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży i propagowanie ich osiągnięć.
  • Tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
  • Propagowanie piękna poezji polskiej wśród dzieci i młodzieży.
  • Upowszechnianie słowa i sztuki recytacji.
  • Budowanie i podtrzymywanie tożsamości kulturowej.
  • Popularyzacja różnorodnych form kultury i sztuki.
  • Inicjowanie i wspieranie wszelkich form aktywności społecznej, a przede wszystkim szeroko pojętej aktywności artystycznej.

W konkursie udział brali: zuchy, harcerki i harcerze oraz dzieci i młodzież szkolna w czterech kategoriach wiekowych.

Gratulujemy Monice i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska