Maturzyści na Jasnej Górze
05-03-2012

Matury tuż, tuż – do nauki zabrali się nawet ci najbardziej opieszali, stres i obawy towarzyszą wszystkim. W tym gorącym i trudnym czasie odbyliśmy kolejną już pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę. Czy nie szkoda czasu, czy nie lepiej spożytkować go na wysiłek intelektualny? – pytają sceptycy. Nic nie zastąpi wspólnotowej modlitwy i bycia razem z Bogiem. To sprawdzian z jakości człowieczeństwa, umiejętności zawierzania Bogu i skupienia na relacji z nim.

O godzinie 11.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza biskupa Kazimierza Gurdy, potem w Drodze Krzyżowej wokół Wałów Jasnogórskich i adoracji w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Oprawę liturgiczną przygotowali maturzyści z V LO im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach. Natomiast oprawę muzyczną Zespół Szkół Katolickich w Kielcach. Z naszej szkoły w pielgrzymce wzięło udział 186 uczniów, którymi opiekowali się wychowawcy: pani dyrektor Elżbieta Grad, pani Barbara Terczyńska, pani Dorota Paw, pani Katarzyna Krotla, pani Izabela Fatyga – Lato, pan Włodzimierz Piasecki, pan Andrzej Fendrych, pan Marcin Białek oraz katecheci: pani Agnieszka Bugajska i ksiądz Krzysztof Patrzałek. W tym roku pielgrzymce towarzyszyło hasło: „Kościół naszym domem”.

• ks. Krzysztof Patrzałek