Narodowe Siły Rezerwowe – przepustka do zawodowej służby wojskowej
02-02-2012

02.02.2012 odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z kapitanem T. Blicharskim przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku Zdroju.

Wystarczy siedem kroków aby zostać zawodowym żołnierzem w Narodowych Siłach Rezerwowych, a mianowicie:

• po pierwsze - podjąć decyzję,
  • po drugie - poszukać niezbędnych informacji np. na stronach internetowych,
  • po trzecie - zgromadzić niezbędne dokumenty,
  • po czwarte - złożyć te dokumenty w WKU,
  • po piąte - zrobić badania lekarskie i testy kwalifikacyjne,
  • po szóste - podpisać kontrakt,
  • po siódme - odebrać kartę przydziału kryzysowego i jesteś żołnierzem NSZ.
  •

"Współczesne Siły Zbrojne to także miejsce dla kobiet, które obecnie stanowią coraz wyższy procent stanu osobowego armii. Pełnią one funkcję na równi z mężczyznami i mogą ubiegać się o przydział na każde stanowisko na zasadzie zdrowej konkurencji" – twierdził kapitan Blicharski.

Uczniowie na spotkaniu dowiedzieli się także systemie motywacyjnym - przywilejach i korzyściach w zakresie świadczeń pracowniczych, edukacyjnych i zdrowotnych.

• Barbara Terczyńska