Studniówka w II LO
07-01-2012

„Są takie noce od innych łaskawsze,

Kiedy się można wygłupić.

Wolno powtarzać „nigdy” i „zawsze”,

Wolno słowami się upić.

Tylko nie wolno tej nocy pod różą,

Okraść, okłamać, oszukać,

Bo już się będzie odtąd na próżno,

Bezsennej tej nocy szukać…”

Minął tydzień, kiedy żegnając rok 2011 – powitaliśmy Nowy, 2012. Jeszcze w euforii bali sylwestrowych, pełnych kolorowych wspomnień, pojawiło się kolejne ważne – zwłaszcza dla każdego abiturienta – wydarzenie…Studniówka!

Dnia 7 stycznia 2012 roku w Dworze „Stare Kotlice” odbył się bal studniówkowy klas maturalnych II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. Ten wieczór należał do uczniów, wychowawców, nauczycieli i zaproszonych gości klas: 3 Lb, 3 Lh, 3 Le oraz 3 Ls.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 19.00 powitaniem zaproszonych gości, tj. pana Mirosława Pawlaka – posła na Sejm RP, pana Edmunda Kaczmarka – Starostę Jędrzejowskiego, pana Mariana Wnuka - członka Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego, Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne, wychowawców klas maturalnych – kl. 3Lb panią Elżbietę Grad, kl. 3 Lh panią Izabelę Fatygę - Lato, kl. 3 Le panią Katarzynę Krotlę, kl. 3 Ls pana Andrzeja Fendrycha oraz Rodziców i obecną młodzież.

Ciepłe słowa do gości i młodzieży skierował pan Dyrektor Władysław Równicki, poseł na Sejm RP pan Mirosław Pawlak, Starosta Jędrzejowski pan Edmund Kaczmarek, oraz przedstawicielka Rodziców, dzięki którym bal został sfinalizowany – pani Bożena Lniak.

Następnie uczniowie swe podziękowanie za zaszczycenie swoją obecnością wyrazili symbolicznymi kwiatami, które przekazano na ręce dyrekcji oraz przybyłych gości.

Niezwykle ważnym punktem każdej studniówki jest polonez. Tradycji stało się zadość - padła komenda „…poloneza czas zacząć…” – i młodzież z wychowawcami ruszyli do tańca. Poloneza poprowadził pan Dyrektor tańcząc z uczennicą klasy 3 Le – Martyną Równicką.

Kiedy część oficjalna dobiegła końca, atmosfera nieco się rozluźniła, każdy skupił się na zabawie indywidualnej…czas mijał… i wybiła północ!

O godzinie 12. 00 pojawiły się piękne kwiaty, dedykacje i tradycyjne „sto lat!” dla każdego z wychowawców.

Kolejnym etapem tej niezapomnianej nocy, była zabawa do białego rana…

Nic dziwnego, bo„ … jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, ażeby młodzi nie szaleli…”

• Katarzyna Krotla-Gnatowska