Wigilia wielu kultur
21-12-2011

„Christmas, Weihnachten, Noël, Pождество czyli jak obchodzone są Święta Bożego Narodzenia w różnych krajach”. Pod takim tytułem dn. 21.12.2011 odbyła się w naszej szkole Wigilia wielu kultur. Uczniowie opowiedzieli o tradycjach i obrzędach bożonarodzeniowych w krajach, których języków naucza się w naszej szkole tj. w Anglii, Francji, Niemczech i Rosji. Na spotkanie wigilijne przybyli także: Dziadek Mróz, Śnieżynka, Weihnachtsmann, Père de Noël i Santa Claus, którzy przynoszą dzieciom prezenty. Przedstawiciele poszczególnych grup językowych zaśpiewali także popularne kolędy i piosenki świąteczne, a wśród nich najsłynniejszą na świecie „Cichą Noc”. Na koniec uczniowie i nauczyciele złożyli sobie życzenia w wielu językach.

Wielokulturową wigilię przygotowali nauczyciele języków obcych: Jolanta Jakubczyk, Katarzyna Szydłowska, Joanna Widomska, Ewa Staniak-Kurkowska, Paweł Kisiel i Karolina Ganczarski wraz z uczniami.

• Katarzyna Szydłowska