Młody przedsiębiorca - szkoła giełdowa dla młodzieży
24-11-2011

W okresie od 18 października do 24 listopada br. uczniowie klasy 3lh Małgorzata Okrajni, Olga Gładka i Paweł Gawron wzięli udział w projekcie „Młody przedsiębiorca-szkoła giełdowa dla młodzieży”. Projekt realizowany był przez Wydział Ekonomii i Finansów oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Udział w projekcje miał na celu uzupełnienie i wzbogacenie programu kształcenia o wiedzę z zakresu rynku kapitałowego oraz kształtowanie podstawy przedsiębiorczej młodzieży. Zajęcia obejmowały następującą tematykę: podstawy rynku kapitałowego, rynek giełdowy, psychologia inwestowania, system notowań giełdowych, sesja giełdowa, warsztaty przedsiębiorczości – wirtualne inwestowanie.

Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Ekonomi i Finansów w WSEiP w Kielcach. Potwierdzeniem udziału w projekcje było otrzymanie certyfikatu.

• Paulina Haja