Dzień Logistyka w Dąbrowie Górniczej
12-06-2013

Dnia 12.06.2013r. z okazji Dnia Logistyka klasy 1L, 2L, 3L uczestniczyły w wycieczce przedmiotowej do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Uczniowie zostali bardzo ciepło przywitani przez pracowników uczelni a następnie podzieleni na cztery grupy, które wzięły udział zajęciach warsztatowych dotyczących różnych zagadnień logistycznych np.:

- funkcjonowania nowoczesnych magazynów,

- zarządzania jakością

- zastosowania nowoczesnych technologii informatycznymi w biznesie

- wspomagania psychologicznego na różnych płaszczyznach kariery.

Po serii warsztatów młodzież wysłuchała wykładu znanego polskiego ekonomisty i analityka rynków finansowych Marka Zubera pt. "Polska na tle świata. Perspektywy dla ludzi młodych”.

W tym samym czasie opiekunowie zostali zapoznani z nowinkami technologii informatycznej oraz bogatą i nowoczesną bazą uczelni. Po szybkim i ciekawym szkoleniu nauczyciele będą mogli przekazać swoim uczniom i kolegom z pracy nową metodę prezentacji multimedialnej w "chmurze" w programie Prezi.

Uwieńczeniem naszego pobytu w murach uczelni było uroczyste podpisanie Umowy o Patronacie Naukowym, która objęła uczniów Technikum nr 1 opieką naukową i dydaktyczną.

Swoje podpisy na dokumentach złożyły panie: rektor prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz przedstawiciel uczelni oraz Elżbieta Grad wicedyrektor ZSP nr 1 w Jędrzejowie.

Liczymy na dalszą owocną współpracę obu szkół.

• Jolanta Tompolska