Święto KEN w szkole i w powiecie
13-10-2011

W wigilię święta Komisji Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość w naszej szkole. To szczególne święto rozpoczął pan dyrektor Władysław Równicki, który skierował ciepłe słowa do nauczycieli i pracowników szkoły. Życzenia i podziękowania składali także: przewodnicząca Ogniska ZNP - pani Bożena Smorąg, przedstawiciele Rady Rodziców i uczniowie.

Podczas uroczystości doceniono najbardziej aktywnych i zasłużonych pracowników Nagrodami Dyrektora. Byli to: Agnieszka Bugajska, Sabina Chechelska, Elżbieta Cichoń, Elżbieta Grad, Izabela Fatyga-Lato, Paulina Haja, Anastazja Kośmider, Marzena Magiera-Albin,Agnieszka Malec, Aldona Nawrot, Dorota Paw, Marek Pułka, Grzegorz Ryński, Anna Równicka, Teresa Segieta, Katarzyna Szydłowska, Ewelina Walczyńska, Małgorzata Wielińska, Anna Białek-Wątor, Stanisław Wilk, Jolanta Tompolska, Grażyna Nawrot, Bożena Czarnecka, Maria Gul, Bożena Lniak, Jarosław Lniak, Jacek Pańtak.

Wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie pań odchodzących na zasłużoną emeryturę: Elżbiety Gocał i Barbary Błaszkiewicz.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ogłosili także wyniki corocznego plebiscytu na "Super Profesorkę"  i "Super Profesora", czyli najbardziej lubianych przedstawicieli Grona Pedagogicznego. W tym roku dyplomy potwierdzające wybór społeczności uczniowskiej otrzymali: Izabela Fatyga-Lato i Artur Śliz.

Wesoły nastrój wprowadziła młodzież klasy 2lp, która przygotowała kabaret o szkolnych problemach uczniów. Chłopcom wtórowały piosenki dziewcząt przygotowane specjalnie na tę uroczystość, a wykonane przez członków Szkolnego Zespołu Muzycznego.

Uroczystość przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Małgorzaty Wojtasik, pana Grzegorza Leśniewskiego, a piękną scenografię wykonała pani Iwona Stankiewicz.

W tym samym dniu o godzinie 10.30 z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozegrany został mecz piłki ręcznej uczniowie-nauczyciele. Spotkanie to było rewanżem za mecz, który odbył się 1 czerwca. Wówczas po zaciętej walce w rzutach karnych wygrali nauczyciele. Tym razem zasłużone zwycięstwo odnieśli uczniowie 17:12. Drużyny występowały w następujących składach:

Nauczyciele – E. Cichoń, W. Cichoń, R. Wójcik, A. Fendrych, M. Szczygieł, G. Ryński, M. Białek, M. Bielecki.

Uczniowie – P. Tutaj, B. Piasecki, D. Zimny, R. Ciesek, M. Kłek, P. Hernicki, P. Jaskólski, K. Kot, A. Mielnikow, Ł. Misiara, B. Kawiorski, P. Matera, S. Pastuszko.

Zawody sędziowali uczniowie klasy 3L Dominik Butenko i Kamil Kosek. Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przybyli na halę i kibicowali nam podczas meczu serdecznie dziękujemy.

19 października grupa nauczycieli wraz z dyrekcją uczestniczyła w powiatowych obchodach tego święta w Muzeum im. Przypkowskich. Podczas części oficjalnej zostały wręczone odznaczenia i nagrody wielu pedagogom. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi Władysław Równicki. Medal złoty za długoletnią służbę odznaczono Krystynę Pazerę, srebrnym medalem Ewę Kosińską i Bożenę Smorąg, a brązowym Renatę Guździk, Wiolettę Bugajską i Andrzeja Fendrycha.

Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowano Jolantę Jakubczyk i Małgorzatę Wojtasik. Nagrodę Kuratora za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymała Ewa Kosińska. Nagrodę Starosty pan Edmund Kaczmarek wręczył Annie Krempińskiej i Marcinowi Bieleckiemu. W gronie nauczycieli odbierających akt nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego znalazł się Tomasz Szarek.

Uroczystość uświetnił występ naszej młodzieży w kabarecie ”Konar”, który zachwycił wszystkich gości i rozbawił publiczność. Dowodem tego były gromkie brawa i gratulacje zaproszonych gości.

• Elżbieta Cichoń, Małgorzata Wojtasik