Stypendia im. Andrzeja Radka
12-10-2011

12 października 2011 roku w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach przyznano po raz 25 stypendia im. Andrzeja Radka. Nagrody wręczane są tym uczniom i studentom, którzy jak powiedziała podczas uroczystości Kierownik muzeum pani Sylwia Zacharz, podobnie jak bohater „Syzyfowych prac” na przekór przeciwnościom losu zdobywają wiedzę. Andrzej Maćkowiak Przewodniczący Towarzystwa im. Stefana Żeromskiego inicjatora stypendium wręczanego już od roku 1986 podkreślił, że stypendium to przyznawane jest uczniom, którzy nie tylko osiągają wybitne wyniki w nauce, ale również jasno wyznaczają sobie cele i dążą do ich realizacji.

Miło nam poinformować, iż wśród 15 tegorocznych laureatów znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły. Są to: Katarzyna Równicka z klasy 3Lb oraz Konrad Kot z klasy 2Lp. Obydwoje już wiedzą na co przeznaczą przyznane stypendium. Kasia część przeznaczy na studniówkę, część na pomoce i podręczniki, które pozwolą jej się lepiej przygotować do szybko zbliżającej się matury. Konrad chce je przeznaczyć na założenie Internetu.

Podczas uroczystości Kasi i Konradowi towarzyszyły dumne wychowawczynie: Panie Elżbieta Grad i Anastazja Kośmider.

Gratulacje i życzenia stypendystom złożył pan Jacek Kowalczyk Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz pan Zenon Janus Starosta Powiatu Kieleckiego

W części artystycznej wystąpili druhny i druhowie z 75 Kieleckiej Drużyny Harcerskiej imienia Piotra Ściegiennego w Bilczy.

Tuż po uroczystości - Kasia i Konrad jak widać - zadowoleni i szczęśliwi.

• Elżbieta Grad