„Święto Europy” w Szkole Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie
11-06-2013

Dnia 11.06.2013 uczniowie klasy 2 Lb pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego mgr Karoliny Ganczarski przedstawili program artystyczny pt. „Święto Europy” w Szkole Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie. Młodzież z Konarskiego opowiedziała dzieciom z klas 0-3 o ciekawostkach i zwyczajach panujących w wybranych krajach Unii Europejskiej.

Chcąc zainteresować swoich młodszych kolegów tą tematyką uczniowie naszej szkoły przygotowali plansze i plakaty przedstawiające flagi i zabytki Grecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Włoch i Niemiec.

Widzowie mogli także usłyszeć charakterystyczne utwory, które stanowiły podkład muzyczny do zaprezentowanych tańców. Dzieci z podstawówki mogły również włączyć się do wspólnej zabawy i nauczyć się kroków greckiej Zorby czy francuskiego Can-Cana.

Młodzież z Konarskiego za pomocą strojów oraz atrybutów upodobniła się do mieszkańców reprezentowanych przez siebie krajów.

Przybyli na występ goście mogli podziwiać grecką boginię, tancerki Zorby, Messiego i Ronaldo, tancerki Can-Cana, Bawarczyków, włoskich kucharzy oraz holenderskich ogrodników.

Mali widzowie wzięli ponadto udział w krótkim konkursie wiedzy o zaprezentowanych państwach. Najlepiej odpowiadające dzieci zostały nagrodzone łakociami, a uczniowie naszej szkoły za przygotowanie programu artystycznego gromkimi brawami.

• Karolina Ganczarski