Święto Bibliotek Szkolnych
29-10-2014

"Kto czyta książki, ten żyje podwójnie" - słowa te – wypowiedziane przez Umberta Eco stały się hasłem tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka szkolna już od kilku lat systematycznie włącza się w obchody święta. Zgodnie z tradycją w tym roku przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs. Uczniowie rozwiązywali test z historii książki.

Święto to, ustanowione w 1999 r. z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego, początkowo obchodzono w czwarty poniedziałek października. Jednak ze względu na jego rosnącą popularność podjęto decyzję o rozszerzeniu świętowania na cały miesiąc. Główny cel przedsięwzięcia to przede wszystkim zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

• Monika Kowalska