Bieg Niepodległości
11-11-2014

W dniu 11 listopada 2014 r. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięli udział w biegu ulicznym z okazji Dnia Niepodległości. Trasa biegu wiodła od Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego ulicą Przypkowskiego do mety na ulicy Browarnej.

Otwarcia biegu dokonała pani dyrektor Małgorzata Wojtasik, która bardzo serdecznie powitała uczestników życząc im sportowej rywalizacji w duchu „fair-play” i osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Naszą szkołę reprezentowali: Renata Pechta – kl. 1 ER, Roksana Pisarek - kl. 1 ER, Konrad Piorun - kl. 1 c, Hubert Pardała – kl. 1 L, Tomasz Pluta – kl. 1 L, Kamil Strasz – kl. 1 I, Kamil Lato – kl. 1 H.

Wyniki Biegu Niepodległości:

Szkoły podstawowe – dystans 600 metrów:

• I miejsce zdobyła - Patrycja Mularczyk – SP Warzyn,
  • II miejsce zdobyła – Katarzyna Kinga Kisiel – SP Warzyn,
  • III miejsce zdobyła – Katarzyna Kisiel – SP Warzyn.

• I miejsce zdobył – Damian Bielecki - SP nr 4 w Jędrzejowie,
  • II miejsce zdobył – Kamil Grzybek – SP w Motkowicach,
  • III miejsce zdobył – Michał Dzięcioł – SP w Warzynie,

Gimnazja - dystans 1700 metrów

• I miejsce zdobyła – Julia Szymkiewicz – Gimnazjum Małogoszcz,
  • II miejsce zdobyła – Aleksandra Sowula – Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie,
  • III miejsce zdobyła – Wiktoria Gibas – Gimnazjum nr 1 Jędrzejowie.

• I miejsce zdobył - Daniel Wojas – Gimnazjum w Motkowicach,
  • II miejsce zdobył – Robert Bitnerowski – Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie,
  • III miejsce zdobył - Łukasz Woźniak – Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie.

Szkoły Ponadgimnazjalne - dystans 1700 metrów

• I miejsce zdobyła – Renata Pechta – ZSP nr 1 w Jędrzejowie,
  • II miejsce zdobyła – Anna Kruszec – I Liceum Ogólnokształcące w Jędrzejowie,
  • III miejsce zdobyła – Katarzyna Olszewska – I Liceum Ogólnokształcące Jędrzejowie.

Kategoria chłopców:

• I miejsce zdobył – Krzysztof Pietrucha - I Liceum Ogólnokształcące w Jędrzejowie,
  • II miejsce zdobył – Konrad Piorun – ZSP nr 1 w Jędrzejowie,
  • III miejsce zdobył – Hubert Pardała - ZSP nr 1 w Jędrzejowie.

Uroczystość wręczenia pucharów i pamiątkowych dyplomów dla zwycięzców odbyła się przed Pomnikiem Ziemi Jędrzejowskiej, po zakończeniu głównej uroczystości Święta Niepodległości.

Puchary, dyplomy, a także koszulki z logo Starostwa Jędrzejowskiego wręczali: pan Edmund Kaczmarek - Starosta Jędrzejowski i pan Władysław Równicki – Dyrektor ZSP nr 1 w Jędrzejowie.

Po dekoracji wszyscy zawodnicy udali się do parku, gdzie zjedli gorącą grochówkę.

Organizatorami biegu byli: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, Powiatowy Związek Stowarzyszeń Sportowych w Jędrzejowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjanych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie

• Elżbieta Cichoń