Konkursy i Olimpiady

Uczniowie "Konarskiego" wśród najlepszych młodych logistyków w Polsce
25-11-2014

7,5 tys. uczniów z 285 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce wzięło udział w pierwszym, szkolnym etapie VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Szkolne eliminacje zakończyły się sukcesem dla Katarzyny Zięby i Adriana Chrzanowskiego, uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

W zawodach drugiego stopnia weźmie udział 515 olimpijczyków, wśród nich dwoje uczniów Konarskiego, którzy najlepiej rozwiązali 25 pytań testowych, dotyczących gospodarki zapasami oraz ogólnej wiedzy logistycznej. Etap okręgowy odbędzie się 5 grudnia w kilkunastu szkołach na terenie całej Polski. Najzdolniejsi spośród uczestników VII edycji, spotkają się w finale, który odbędzie się w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 6 marca 2015 roku. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2015 roku.

• Bartosz Grudzień