Konkursy i Olimpiady

Wyróżnienie w konkursie
25-11-2014

9 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na esej z zakresu problematyki współczesnych stosunków międzynarodowych i studiów kulturoznawczych organizowanym przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Celem Konkursu była popularyzacja tematyki stosunków międzynarodowych oraz badań kulturoznawczych, a także rozwój wiedzy uczniów interesujących się powyższą problematyką.

Uczniowie mieli do wyboru następujące tematy:

• Polityka wielokulturowości w Europie i na świecie – dobre praktyki i nietrafione rozwiązania
  • Wyzwania i problemy współczesnej demokracji
  • Ruch oburzonych i obywatelska partycypacja młodych w funkcjonowaniu państw i społeczeństw
  • Kryzys na Ukrainie – uwarunkowania, przebieg i jego konsekwencje geopolityczne
  • Polska w UE – bilans członkostwa i współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej

W konkursie udział wzięli: Kasperczyk Monika i Kamila Bentkowska z klasy 2e, Dariusz Wachowicz z klasy 3e, oraz Ilona Mazur z klasy 4e, która otrzymała wyróżnienie za napisanie eseju na temat: "Kryzys na Ukrainie – uwarunkowania, przebieg i jego konsekwencje geopolityczne".

Ilonie gratulujemy, a wszystkich uczniów Szkolny Klub Europejski zaprasza do udziału w kolejnych konkursach. Szczegóły znajdziecie na tablicy SKE obok sali 26.

• Anna Krempińska