Bezpieczna szkoła
24-01-2003

W tym dniu odbyło się spotkanie uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły z przedstawicielami instytucji wspomagających wychowanie i opiekę. Wszystkie zajęcia i spotkania poświęcone były tego dnia zagadnieniom bezpieczeństwa uczniów i rozpoczynały I etap programu "Bezpieczna Szkoła". Przedstawiciele policji: komisarz Adam Równicki, podkomisarz Marzena Piórkowska i st. sierżant Artur Pisarek omówili podczas prelekcji problemy związane z bezpieczeństwem na drogach i zagrożeniach wynikających z używania środków odurzających. Kurator sądowy p. Izabela Sipa przedstawiła problem karalności młodzieży na podstawie prawa karnego. Pani psycholog Bogusława Supierz-Nowińska wyjaśniła przyczyny aktów przemocy i agresji wśród młodzieży oraz sposoby likwidowania tych zjawisk. Uczniowie obejrzeli również film edukacyjny dotyczący agresji, po którym nastąpiła dyskusja w klasach. Przeprowadzone zostały również badania ankietowe uczniów, które zdiagnozują poczucie bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole.

Na zakończenie zajęć rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najciekawszy plakat "Bezpieczna Szkoła", trzy najlepsze prace zostały uhonorowane wyróżnieniami i wystawione w Komendzie Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

• Małgorzata Wielińska