Konkursy i Olimpiady

Konkurs "Lekcje z ZUS"
17-11-2014

Dnia 17.11.2014r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu pod hasłem „Lekcje z ZUS”. Konkurs ten był poprzedzony wizytą uczniów klasy pierwszej technikum ekonomicznego w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach(w maju br). Uczniowie zwiedzili budynek uczestnicząc w zajęciach zorganizowanych przez pracownika ZUS pana Pawła Szkaleja. Następnie już w szkole opiekunowie projektu Alicja Garus i Paulina Haja przeprowadziły cztery lekcje o tematyce ubezpieczeń społecznych. Kolejnym etapem był właśnie konkurs, którego zadaniem było wyłonienie trzech najlepszych uczniów do etapu drugiego, który odbędzie się w marcu 2015r.

Konkurs składał się z 19 pytań testowych wielokrotnego wyboru oraz jednego pytania opisowego. Łącznie można było uzyskać 101 punktów. Najlepiej napisały prace: Sylwia Uchniak – uzyskując 85%, Monika Kasperczyk – 74% i Karolina Lasota - 72%.W etapie drugim uczennice będą rywalizować zespołowo. Życzymy powodzenia.

• Alicja Garus, Paulina Haja