I Międzyszkolne Targi Edukacyjne
02-12-2014

Dnia 2 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbyły się I Międzyszkolne Targi Edukacyjne. Wydarzenie miało na celu zachęcić uczniów okolicznych gimnazjów do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich w terenu powiatu jędrzejowskiego.

Organizacją targów zajęli się uczniowie „Konarskiego”, którzy w ubiegłym roku szkolnym brali udział w następujących kursach zawodowych: grafika multimedialna, planowanie i organizacja eventów, aranżacja przestrzeni wystawowych, obsługa techniczna i montaż stoiska, profesjonalna hostessa/profesjonalny host, organizowanych w ramach projektu „Targi przyszłością regionu”.

Uczestnicy projektu organizując MTE mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności zdobytych podczas kursów m.in.: projektowania stoiska targowego, jego montażu oraz prezentacji ekspozycji wystawienniczych.

Targi Edukacyjne stworzyły Gimnazjalistom niepowtarzalną okazję zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych powiatu jędrzejowskiego, a także porównania ofert i wybrania tej najlepszej decydującej o ich dalszej edukacji. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość poznania kierunków kształcenia oraz zasad rekrutacji.

Na targach swoje stoiska prezentowały m.in.: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego, Zespół Szkół Ponadgimnzajalnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota", I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja, Stowarzyszenie Edukacji przez Internet, eduABROAD oraz Fundacja Centrum Europy Lokalnej.

• Marcin Bielecki