Spotkanie międzynarodowe „Młodzież w działaniu”
05-09-2013

W dniu 5 września uczniowie klas 3E i 2lb spotkali się z wolontariuszami z Hiszpanii, Węgier i Białorusi, którzy w ramach programu „Młodzież w działaniu” zachęcali naszych uczniów do nauki języka angielskiego oraz rozwoju osobistego np. poprzez działalność wolontarystyczną.

Program „Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej, dzięki któremu młodzi ludzie w wieku do 30 lat mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać doświadczenie w czasie wolnym od nauki. Jednym z założeń programu jest promowanie wielojęzyczności, poprzez dwa długofalowe cele: stworzenie społeczeństwa , które maksymalnie wykorzystuje różnorodność językową oraz zachęca młodych obywateli do nauki języków obcych. Program „Młodzież w działaniu” realizuje te cele poprzez łączenie młodych ludzi, którzy pochodzą z różnych krajów i mówią różnymi językami oraz umożliwia im uczestnictwo w działaniu za granicą.

W ramach tego spotkania nasi uczniowie zapoznali się z działalnością swoich starszych kolegów, dowiedzieli się ile krajów można zwiedzić dzięki takiemu zaangażowaniu oraz ilu ciekawych ludzi i przyjaciół poznać. Ponadto w pewien sposób zostali zmotywowani do nauki języka angielskiego, który jest niewątpliwie językiem uniwersalnym w każdym zakątku świata. Uczniowie zachęcani przez nauczycieli języka angielskiego, panią Dorotę Paw i panią Annę Równicką, swobodnie zadawali pytania dotyczące najbardziej popularnych zagadnień związanych z tradycją, kulturą i historią prezentowanych państw.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze z akcentami dobrego humoru i żartu.

• Małgorzata Wielińska