Konkursy i Olimpiady

X. Olimpiada Przedsiębiorczości
04-12-2014

Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce.

Olimpiada jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Celem projektu jest rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, doskonalenie u młodzieży umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w organizacji oraz w życiu prywatnym, mających wpływ na zachowania przedsiębiorcze. Program Olimpiady składa się z bloku stałego i bloku zmiennego. W tym roku blok zmienny dotyczył tematyki zarządzania zmianą. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w ciągu 60 minut testu wiedzy zawierającego 50 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności i wadze punktów.

Eliminacje szkolne Olimpiady Przedsiębiorczości odbyły się 4 grudnia 2014 r. W naszej szkole do olimpiady przystąpiło 6 uczestników. Najwięcej punktów uzyskali Dariusz Wachowicz, Monika Kasperczyk i Marcelina Chełmińska.

• Paulina Haja