Bal studniówkowy maturzystów "Konarskiego"
03-01-2015

Bo coś w szaleństwach jest z młodości,

Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu…

Tymi słowami 3 stycznia 2015 roku rozpoczął się Bal Studniówkowy maturzystów Konarskiego.

W ten pierwszy sobotni wieczór nowego roku w sali bankietowej Camelia, znajdującej się w Lubachowach, zgromadzili się uczniowie trzecich klas II Liceum Ogólnokształcącego oraz maturzyści Technikum nr 1, by uczcić pozostałe do egzaminu dojrzałości 100 dni. Na uroczystość studniówkową przybyli również zaproszeni goście: pan Mirosław Pawlak - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pan Edmund Kaczmarek – starosta jędrzejowski, Dyrekcja ZSP nr 1 – pan Władysław Równicki, pani Elżbieta Grad oraz pani Małgorzata Wojtasik, przewodniczący Rady Rodziców – pan Cezary Terczyński, a także Grono Pedagogiczne na czele z wychowawcami klas: panią Wiolettą Bugajską, panią Marią Kot, panią Katarzyną Krotlą, panią Kariną Trzciną, panią Eweliną Walczyńską i panem Marcinem Bieleckim oraz rodzice maturzystów.

Wszystkich zebranych powitali prowadzący uroczystość, czyli Karolina Życińska z klasy 3lbh oraz Szymon Ciepluch, uczeń klasy 4I, a oficjalnego rozpoczęcia balu dokonał pan dyrektor Władysław Równicki, życząc wszystkim nie tylko udanej zabawy do białego rana, ale przede wszystkim powodzenia na egzaminie dojrzałości i sukcesów w realizacji planów na przyszłość.

Ciepłe słowa uznania i otuchy do maturzystów skierowali również pan poseł Mirosław Pawlak oraz pan starosta Edmund Kaczmarek, a także pani Danuta Skóra – przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Studniówki.

Uczniowie klas maturalnych, wyrazili swą wdzięczność przedstawicielom władz oświatowych, dyrekcji oraz nauczycielom, kierując w ich stronę serdeczne podziękowania za pracę i zaangażowanie, jakie wkładają każdego dnia, by umożliwić młodzieży dobry start w dorosłe życie.

Następnie pan dyrektor, Władysław Równicki, jak zwyczaj nakazuje, wydał komendę do rozpoczęcia poloneza, którego poprowadził z Anną Bołdyn, uczennicą 4 klasy ekonomicznej, wiodąc maturzystów klas 4E oraz 4I.

Na czele drugiego korowodu kroczyła pani dyrektor Małgorzata Wojtasik w towarzystwie ucznia klasy 3lbh – Sławomira Segiety, prowadząc klasy 3lbh i 3leh. Ostatnia tura poloneza należała do pani dyrektor Elżbiety Grad i Patryka Sieradzkiego z klasy 4L, za którymi podążała klasa 4H i 4L.

Tradycyjnie już nie zabrakło na studniówce wyborów Miss i Mistera balu.

Jury męskie w składzie: pan dyrektor Władysław Równicki, pan Zdzisław Lendlewicz i pan Zbigniew Staroń wyłoniło 9 maturzystek, natomiast jury damskie w składzie: pani dyrektor Elżbieta Grad, pani Danuta Skóra i pani Barbara Lniak wybrało 8 maturzystów. Wszyscy zebrani na balu mogli głosować na swoich kandydatów.

Ostateczny werdykt przedstawił się następująco:

II wicemiss – Monika Chrzanowska 3lbh

I wicemiss – Martyna Koziara 3leh

Miss Studniówki 2015 – Paulina Kleszowska 4L

II wicemister – Adrian Bida 4I

I wicemister – Adam Sikora 3lbh

Mister Studniówki 2015 – Dawid Dąbrowski 4L

Prowadzący uroczystość, w imieniu maturzystów, na początku balu wypowiedzieli życzenia skierowane do wszystkich zgromadzonych, które brzmiały: „Niech osoby towarzyszące dotrzymają nam kroku. Niech żaden nauczyciel nie stoi sam z boku. Niech nikogo podczas tańca nie zmorzy sen błogi. A jutro rano niech was bolą nogi”.

Bal studniówkowy 2015 trwał niemal do białego rana, parkiet był ciągle wypełniony tańczącymi parami, a na twarzach wszystkich gościł uśmiech radości…to dowód na to, że życzenia konferansjerów zostały spełnione.

• Karina Trzcina