Świąteczne spotkanie
18-12-2014

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbyła się uroczysta Wigilia, w której uczestniczyli nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz emerytowani pracownicy.

Montaż o tematyce bożonarodzeniowej pt.: „Opowieść wigilijna” przygotowali uczniowie pod opieką pani katechetki Agnieszki Bugajskiej. Następnie prowadząca uroczystość Klaudia Lisowska, uczennica klasy 2lh, zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania, po czym wszyscy wraz ze szkolnym zespołem muzycznym śpiewali tradycyjne polskie kolędy.

Na zakończenie spotkania opłatkowego życzenia świąteczne złożyli: Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego - p. Bożena Smorąg, przedstawiciel Rady Rodziców - p. Tomasz Gil oraz dyrektor szkoły p. Władysław Równicki, który przypomniał istotę Świąt Bożego Narodzenia jak również zwyczaj dzielenia się Opłatkiem.

Wszyscy zgromadzeni złożyli sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem, a następnie w sali konferencyjnej odbyła się degustacja potraw wigilijnych.

• Agnieszka Bugajska