Szlachetna paczka
14-12-2014

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie przyłączyli się do akcji Szlachetna Paczka. Akcja ta jest ogólnopolskim projektem pomocy rodzinom znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Rodzina, którą wybraliśmy miała bardzo trudną sytuację życiową, więc jej potrzeby były ogromne. Do akcji przyłączyli się również nauczyciele, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, dzięki czemu został zakupiony rodzinie niezbędny sprzęt AGD. Uczniowie przynosili żywność i artykuły chemiczne. Cała społeczność nie pozostała obojętna na potrzeby drugiego człowieka.

Dzięki ww działaniom podczas finału akcji 13-14 grudnia udało się przekazać dziewięć po brzegi wypełnionych paczek z artykułami pierwszej potrzeby do wybranej rodziny. Przy przekazywaniu zebranych produktów nie zabrakło łez szczęścia. Mamy nadzieję, że tegoroczna akcja jest początkiem Naszej szkolnej charytatywnej działalności, ponieważ razem możemy zdziałać wiele dobrego.

W imieniu organizatorów akcji Szlachetna Paczka serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej, za to że nie pozostali obojętni na krzywdę ludzką oraz za bezinteresowną pomoc.

• Katarzyna Radomska, Magdalena Prusicka