Symbole Światowych Dni Młodzieży
02-02-2015

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które będziemy przeżywać w Polsce w lipcu 2016 roku – gościliśmy 2 lutego w naszej szkole symbole Światowych Dni Młodzieży. Tymi znakami są: Krzyż – który na zakończenie Roku Jubileuszowego dwutysięcznego Ojciec Święty Jan Paweł II przekazał młodzieży. Od tego momentu Krzyż ten jest głównym znakiem Światowych Dni Młodzieży. Krzyżowi towarzyszył obraz Salus Populi Romani, który jest ikoną wskazującą drogę. Maryja spogląda na nas i zdaje się mówić: Weź mojego Syna. On ma dla Ciebie słowo na życie – Dobrą Nowinę o zbawieniu człowieka.

To wyróżnienie, jakie spotkało naszą społeczność szkolną, stało się okazją do spotkania młodzieży przy symbolach Światowych Dni Młodzieży. O godz. 9.30 przy śpiewie hymnu ŚDM zostały uroczyście wprowadzone symbole, po czym młodzież wraz z dyrekcją, nauczycielami i katechetami uczestniczyła w czuwaniu modlitewnym.

Wspólny śpiew i rozważania przygotowane przez młodzież naszej szkoły stały się chwilą refleksji nad znaczeniem krzyża w naszym życiu i odpowiedzialnością dawania świadectwa przede wszystkim przez ludzi młodych. Rozważania zakończyła krótka modlitwa i błogosławieństwo, po czym symbole Światowych Dni Młodzieży zostały przekazane przez delegację naszej szkoły do parafii bł. Wincentego Kadłubka.

• ks. Michał Pakuła