Informatycy to też naukowcy
03-03-2015

We wtorek dnia 3 marca 2015 roku uczniowie drugiej klasy informatycznej pod opieką wychowawcy udali się do Centrum Naukowo – Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim. Wycieczkowicze rozpoczęli swoje podboje od zwiedzania wystawy Leonarda da Vinci, a następnie udali się na warsztaty z fizyki jądrowej, gdzie m.in. wyznaczali prędkość światła za pomocą mikrofalówki. Po warsztatach uczniowie zmagali się z łamigłówkami matematycznymi oraz mogli zaobserwować wiele ciekawych zjawisk przyrodniczych.

Ostatnim etapem zwiedzania był Dworek Obronny znajdujący się nieopodal Centrum Naukowego. Przewodnik przebrany w szaty szlachcica oprowadzając po krużgankach dworku wycieczkowiczów przybliżył ich do czasów świetności tej rezydencji. Przedstawiał wydarzenia historyczne związane z zabytkiem w taki sposób, iż momentami uczniowie z zaciekawienia otwierali szeroko oczy.

Po kilku godzinach wycieczkowicze szczęśliwie powrócili na parking ZSP nr 1 w Jędrzejowie. Na pytanie wychowawczyni: Czy są zadowoleni z wyprawy? Chórem odpowiedzieli: Było super, możemy jutro jechać jeszcze raz.

• Magdalena Prusicka