XX Targi Edukacyjne EDUKACJA
12-02-2015

Jubileuszowa dwudziesta edycja Targów Edukacyjnych EDUKACJA odbyła się od 11 do 12 lutego 2015 roku w Targach Kielce. Jak co roku, w targach wzięło udział wielu wydawców, producentów i dystrybutorów wyposażenia placówek edukacyjnych oraz szkoły średnie, uniwersytety i inne instytucje edukacyjne różnego szczebla, z województwa świętokrzyskiego i całej Polski.

Ekspozycji towarzyszył bogaty program merytoryczny, poruszający kwestie dotyczące efektywnych metod nauczania, poprawy szkolnictwa oraz problematyki z zakresu wdrażania programów edukacyjnych. Odbyły się również pierwsze Świętokrzyskie Forum Młodzieży i XII Ogólnopolskie Forum Dyrektorów. Gośćmi młodzieżowego forum byli między innymi Sandra Drabik - mistrzyni świata w kick-boxingu i Marek Materek - prezydent Starachowic.

Wśród wystawców jako jedyni z powiatu jędrzejowskiego swoje stoisko zaprezentował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego. Uczniowie szkoły przedstawili swoje osiągnięcia jak również szeroką gamę kierunków nauczania m. in. technik logistyk, informatyk, hotelarstwa, organizacji reklamy, ekonomista czy handlowiec oraz ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Stoisko „Konarskiego” na wielu zwiedzających wywarło duże wrażenie, przez całe dwa dni targów było niemal non stop oblegane. W mniemaniu niektórych uznawane było jako najbardziej profesjonalne i najładniejsze wśród pozostałych stoisk. Udział w targach związany był z trwającym od zeszłego roku projektem finansowanym z funduszy unijnych „Targi przyszłością regionu”, w którym to corocznie 50 uczniów zdobywa wiadomości i umiejętności na kursach zawodowych związanych z tematyka targową.

• Marcin Bielecki