Konkursy i Olimpiady

Konkurs "Europa oczami młodego turysty"
10-03-2015

10 marca 2015 roku licealiści i uczniowie technikum przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie gościli młodsze koleżanki i młodszych kolegów z gimnazjów. Okazją do miłego spotkania był konkurs plastyczny „Europa oczami młodego turysty” zorganizowany przez dyrekcję i nauczycieli języków obcych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do lepszego poznania krajów europejskich, rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz stworzenie możliwości współzawodnictwa. Gimnazjaliści wykonali ciekawe i bardzo starannie wykonane prace plastyczne oraz prezentacje multimedialne, przedstawiające Francję, Rosję, Niemcy i Wielką Brytanię.

Ze względu na wysoki poziom prac, komisja konkursowa miała trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców. Laureatami konkursu zostali: Radwan Bartłomiej, Konarska Dominika i Pechta Justyna z Gimnazjum Publicznego w Słupi Jędrzejowskiej, Gruszka Oliwia z Publicznego Gimnazjum w Miąsowej, Król Katarzyna i Świerczyńska Karolina z Publicznego Gimnazjum w Złotnikach, Koźmińska Dominika, Gruszczyńska Patrycja, Kisiel Weronika, Tytko Karolina, Maciantowicz Justyna i Samek Jakub z Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie.

Wyróżniono również prace: Kowalik Pauli i Żołowicz Gabrieli z Gimnazjum Publicznego w Słupi Jędrzejowskiej, Wojarskiej Patrycji z Publicznego Gimnazjum w Złotnikach, Sadowskiej Pauliny, Kozioł Pauliny i Kalety Mariusza z Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie.

Podczas spotkania w murach „Konarskiego”, gimnazjaliści zaprezentowali swoje prace oraz prezentacje multimedialne. Mieli też okazję do zintegrowania się oraz sprawdzenia swoich umiejętności podczas zabaw językowych przygotowanych i przeprowadzonych przez licealistki z klasy 2 Lb: Kornelię Kędrę, Martynę Fendrych i Tatianę Jeżewską.

Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymali cenne nagrody, m.in. słowniki, segregatory, lektury z klasyki literatury angielskiej, etui na płyty CD, breloczki, długopisy itp.

Koordynatorami konkursu byli nauczyciele ZSP nr 1: Ewelina Walczyńska i Stanisław Wilk.

Wszystkim gimnazjalistom gratulujemy i zapraszamy na inne konkursy organizowane przez społeczność „Konarskiego”.

• Stanisław Wilk