Wolontariusze naszej szkoły na obchodach Dnia Dziecka w Nagłowicach
01-06-2011

Wolontariusze naszej szkoły, którzy aktywnie pomagają PZPPDiR w Nagłowicach przede wszystkim w zbiórkach żywności, zostali zaproszeni na uroczyste obchody Dnia Dziecka 1 czerwca. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji i mnóstwo zabawy, a mianowicie występ artystyczny dzieci pt. „Tanecznym krokiem przez Unię Europejską”, pokaz ratownictwa medycznego, plener plastyczny „Polska w Unii Europejskiej”, strzelanie z karabinków pneumatycznych, konkurs sprawnościowy a na koniec ognisko i grill.

Podczas różnych zabaw wolontariuszki nawiązały sympatyczny kontakt z dzieciakami, szczególnie tymi najmłodszymi, a tak naprawdę wiele emocji i wzruszenia dostarczyły nam „maluszki” z Domu Małego Dziecka: Emilka i Franuś, którzy nie mają nawet roczku.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Dyrekcji PZPPDiR w Nagłowicach za możliwość przeżycia tak miłego spotkania, które wywołało wiele refleksji na temat specyfiki pracy opiekunów, ich zaangażowania, oddania jak również szczególnych predyspozycji do wykonywania tak odpowiedzialnej pracy – powołania.

• Małgorzata Wielińska